Iskolánk megkapta az Örökös Ökoiskola címet

2023. június 9-én az ELTE Lágymányosi Campusán 118 ökoiskola, 91 újrapályázó ökoiskola és 107 örökös ökoiskola vehette át a címet, ezáltal immár minden harmadik iskola ökoiskolává vált Magyarországon. Iskolánk itt kapta meg az örökös ökoiskola címet.

Dr. Raisz Anikó az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára, valamint Kisfaludy László, a Belügyminisztérium köznevelési helyettes államtitkára mondott beszédet az ökoiskolai címátadó ünnepségen. A fenntarthatóságra nevelés kiemelt szempont a köznevelési intézmények munkájában. Az ökoiskolákban a tanulók és a pedagógusok napi tevékenységének köszönhetően a Kárpát-medence természeti és épített környezeti értékeinek a megőrzésére kiemelt hangsúlyt fordítanak.

A rendezvényen készített képek itt érhetők el