1956. október 23. Emléktúra a pomázi iskolásoknak

1956. október 23.

Emléktúra a pomázi iskolásoknak

A Közösen a Városunkért Egyesület október 21-ére ’56-os emléktúrát szervezett a pomázi iskolások számára. E nap délelőttjén a gyerekek végiglátogatták az Egyesület által tavaly létesített 10 emlékpontot. Iskolánk valamennyi felsős osztálya végigjárta az emlékhelyeket. A túra kezdetén kapott füzetekbe mindenütt pecsét került. A kiindulópont az ’56-os forradalom és szabadságharc városi emlékműve, a végcél pedig a Majdán-fennsík elhagyott katonai bunkere volt. Itt emléklapot, kitűzőt és enni-innivalót is kaptak a túrát teljesítők.

1956-ról a gyerekek már sok mindent tudnak, de most a forradalom pomázi vonatkozásait is megismerhették. A pomáziak hősiesen helytálltak, többen életüket adták a szabadságért!

Köszönjük a szervezőknek, hogy méltán emlékezhettünk az 1956-os forradalomra és szabadságharcra!

GALÉRIA